Rekrutacja na kursy zewnętrzne na WBIŚiA

Politechnika Rzeszowska, Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury zaprasza na bezpłatne szkolenia zewnętrzne:

1. Kurs zewnętrzny pomiar drgań – kurs podstawowy
    • Podstawowe informacje nt drgań (drgania własne, rezonans, tłumienie)
    • Wprowadzenie teoretyczne do przetwarzania sygnałów w pomiarach drgań (analiza FFT, widmowe funkcje przejścia.)
    • Sprzęt pomiarowy (urządzenia pomiarowe, czujniki, sposoby pomiarów)
    • Praktyczny przykład pomiaru drgań strukturalnych na obiekcie inżynierskim (wzbudzenie impulsowe, wykorzystanie wzbudnika)
    • Zalety i wady poszczególnych metod pomiarowych
    • Analiza wyników

1. Kurs zewnętrzny z zakresu obsługi oprogramowania Autodesk (część A: ROBOT Structural Analysis Professional)
    • Modelowanie i obliczenia konstrukcji prętowych płaskich i przestrzennych
    • Współpraca elementów prętowych z powierzchniowymi
    • Wymiarowanie konstrukcji stalowych
    • Wymiarowanie elementów żelbetowych
    • Wymiarowanie wg Eurokodu (w tym modelowanie imperfekcji)
    • Dynamika i analiza nieliniowa
  1. Kurs zewnętrzny z zakresu obsługi oprogramowania Autodesk dla studentów WBiIŚ (część B: AutoCAD, zakres zaawansowany)
    • Efektywna praca z zestawami wyborów
    • Zaawansowane typy obiektów: (splajny, polilinie; regiony; multilinie)
    • Bloki
    • Rysunki odnośników zewnętrznych
    • Praca z obrazami rastrowym (wpasowywanie, przezroczystość i porządek wyświetlania; przycinanie)
    • Przestrzeń modelu i przestrzeń papieru
    • Obiekty aplikacji zewnętrznych
    • Wymiarowanie w przestrzeni modelu i papieru
    • Elementy dostosowawcze programu
    • Wprowadzenie do przestrzeni trójwymiarowej
    • Widoki rysunków trójwymiarowych
    • System współrzędnych 3D i współrzędne użytkownika
    • Modele liniowe i powierzchniowe
    • Modele bryłowe
    • Generowanie rysunków dwuwymiarowych z obiektów bryłowych
    • Wprowadzenie do wizualizacji
    • Wprowadzenie do projektowania współbieżnego z wykorzystaniem pliku centralnego (Revit): architektura, konstrukcje, instalacje.
  1. Kurs zewnętrzny z języka angielskiego specjalistycznego
    • 45 godzin
  1. Kurs zewnętrzny analiza wyników pomiarów i badań laboratoryjnych (Statistica)
    • Wprowadzenie do zastosowania statystyki w opracowywaniu wyników badań empirycznych
    • Przygotowanie danych do analizy
    • Elementy opisowej analizy danych
    • Wprowadzenie do problematyki wnioskowania statystycznego
    • Zastosowanie metod wnioskowania statystycznego w badaniach empirycznych
    • Wybrane metody badania współzależności zjawisk.
    • Szacowanie niepewności pomiarów
    • Walidacja metod pomiarowych
    • Wprowadzenie do planowania doświadczeń
  1. Kurs zewnętrzny analiza wyników pomiarów i badań laboratoryjnych (Maple)
    • wprowadzenie do programu zbiorów do obliczeń (uzyskanych w drodze eksperymentalnej)
    • wprowadzenie do programu nazw i wzorów równań w formie parametrycznej odpowiednich izoterm lub równań kinetycznych (zaczerpnięte z literatury przedmiotu, bądź opracowań własnych)
    • zadaniu odpowiednich parametrów wyjściowych do estymacji
    • nieznane wartości np. stałych równowag wyznaczone będą przez dopasowanie punktów eksperymentalnych do modelowych równań izoterm metodą nieliniowej regresji opartej na zadanym algorytmie (np. Marquardta-Lavenberga)
    • minima lokalne, funkcja celu, wartości graniczne optymalizacji, warunki brzegowe
    • obliczenia współczynnika dyfuzji
    • procedura iteracji
    • obliczenia współczynników korelacji i determinacji

Dodatkowo szkolenie będzie obejmować podstawowe operacje arytmetyczne, algebrę liniową, rachunek różniczkowy i całkowy, układy równań różniczkowych, grafikę matematyczną. Powyższe operacje będą służyły do analizy wyników badań poprzez modelowanie równowagi i kinetyki np. procesu sorpcji. W wyniku przeprowadzonej analizy wyników pomiarów i badań laboratoryjnych interpretacja otrzymanych wyników będzie ułatwiona, otrzymane wykresy oraz symulacje pozwolą na trafne sformułowanie wypływających wniosków.

1. Kurs zewnętrzny nowoczesne techniki deskowań i rusztowań

Jedna osoba może składać dokumenty wyłącznie na jeden kurs. Termin składania wniosków wraz z załącznikami (wyłącznie w postaci elektronicznej) mija 6 lutego 2014 r. o godz. 15:00.

Formularz rejestracyjny – kursy zewnętrzne WBIŚiA

Liczba miejsc na kursach będzie uzależniona od liczby zgłoszeń na poszczególne kursy. W przypadku niewielkiego zainteresowania danym kursem istnieje ewentualność odwołania takiego kursu, osoby które się na niego zgłosiły będą miały możliwość przenieść swoją aplikację na kursy, które będą organizowane.

Kursy będą organizowane w semestrze letnim.

Bliższych informacji udzielają:

dr hab. inż. Bartosz Miller, prof. PRz